Telefon kontaktowy: 507 671 337

noclegi wigry

Witaj!


Doskonałe miejsce do spędzenia wypoczynku w ciszy i spokoju. Domek letniskowy na Mazurach w Wigierskim Parku Narodowym - Zapraszamy do wypoczynku.

Oferta na niepogodę

Najbliższym miastem są SUWAŁKI -10 km z zabytkową ulicą główną przy, której znajduje się Muzeum Marii Konopnickiej {tu się urodziła).Dla miłośników wojska polecam Muzeum Historii i Tradycji Żołnierskiej Suwalszczyzny. Jest też Muzeum Regionalne oraz liczne galerie.

 Dla miłośników przyrody polecam Muzeum Przyrodnicze i Etnograficzne w siedzibie Wigierskiego PN w KRZYWYM - 5 km.

Miłośnicy etnografii mogą wybrać się do PUŃSKA - 35km miejscowości gdzie w większości mieszka ludność litewska. Znajduje się tu SKANSEN LITEWSKI

Można zakupić prawdziwe przysmaki kuchni litewskiej (kartacze, kołduny, sękacz, mrowisko...)

Nieopodal znajduje się przygraniczne miasto SEJNY - 20 km.

Warto tu zobaczyć bazylikę zbudowaną w stylu baroku wileńskiego ze średniowieczną figurką Madonny - łaskami słynącą. Sejneńska Biała Synagoga zaprasza na wystawy sztuki i występy zespołu klezmerskiego.

Kolejnym miejscem kultu religijnego jest STUDZIENICZNA - 30 km wieś położona nieopodal Augustowa słynąca z cudownego źródełka (podobno leczy choroby oczu) i pięknej kapliczki na wyspie. To miejsce odwiedził Jan Paweł II.

 
Wigry - 4 km Na półwyspie na jeziorze Wigry znajduje się klasztor pokamedulski. W tym miejscu odpoczywał papież. Można zwiedzać kościół z pięknymi rokokowymi ołtarzami, podziemne krypty, apartamenty, w których mieszkał papież, oraz ogrody przy klasztorne i eremy. Na terenie zespołu poklasztornego odbywają się koncerty, recitale, odpusty, występy zespołów ludowych,..

Okolica

Malownicze krajobrazy stanowią integralną część otoczenia.

Duża liczba okolicznych atrakcji sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu.

Okolice jeziora Wigry, są jednym z najatrakcyjniejszych miejsc regionu.

Więcej